Najnowsze artykuły

Geeks i Nerds: Zrozumienie różnicy...

Kiedy miałem jakieś dwanaście czy trzynaście lat, postanowiłem, że chcę zostać pisarzem. Wciąż pamiętam, jak siedziałem przy biurku w swoim pokoju...

Czytaj Więcej

Lista zakupów - to musisz mieć w liceum!

Uczniowi mogą cieszyć się beztroskim czasem wakacji, ale mimo tego warto odpowiednio wcześnie przygotować się na nowy rok szkolny. Dzięki temu będzie można rozłożyć koszty wyprawki na kilka miesięcy. Licealista będzie oczywiście potrzebował innych przedmiotów niż te, które będą potrzebne w podstawówce.

Co więc powinno się znaleźć w plecaku ucznia szkoły średnie?

Trwały plecak

Nim zaczniemy kompletować przybory szkolne warto będzie myśleć o wyborze odpowiedniego plecaka. Licealiści na pewno nie będą zainteresowani kolorowymi wyrazistymi plecakami. Dlatego najlepsze będą wszelkiego rodzaju kolory uniwersalne. Znakomicie sprawdzi się czerń, odcienie granatu, fioletu czy szarego. Najlepiej wybierać razem z uczniem, by wiedzieć, że taki kolor będzie mu odpowiadał. Uczeń w liceum już sam jest w stanie taki plecak wybrać. Dodatkowo przy zakupie warto będzie sprawdzić jak jest wykonany, czy na plecach jest usztywnienie, czy jest profilowany, jak wygląda regulowanie szelek. Wszystko to będzie miało duże znaczenie, ponieważ wpływać będzie na to czy noszenie ciężkiego plecaka będzie komfortowe. Należy także zwrócić uwagę na to jak to wygląda jeśli chodzi o umieszczone w plecaku kieszonki. Dzięki temu uporządkowanie tego wszystkiego co będzie w plecaku stanie się łatwiejsze.

Wybór zeszytów

Dla licealisty trzeba będzie wybrać także odpowiednie zeszyty. Najlepszym wyborem będzie zrobienie listy przedmiotów, które w danym roku szkolnym będą obowiązywać a następnie będzie trzeba policzyć ile zeszytów będzie potrzebnych i jakiego rodzaju. Do wyboru są w linie, kratkę czy gładkie, techniczne, do nut. Objętość jest zróżnicowana, dlatego również ta kwestie trzeba będzie mieć znaczenie i koniecznie trzeba to brać pod uwagę. Jeśli chodzi o okładki zeszytów oczywiście są one również zróżnicowane. Licealiści na pewno nie będą chcieli już kolorowych okładek z bohaterami bajek.

Przybory szkolne

Wśród tych dostępnych artykułów szkolnych dla licealisty znajdziemy karteczki, notesy, teczki, podkładki, kalkulatory, przybory geometryczne, tablice. Koniecznie trzeba kupić także kilka długopisów również w różnych kolorach, mogą się bowiem przydać w praktyce. Warto również przed zakupem sprawdzić co dziecku zostało z poprzednich lat, by dokupić to czego będzie brakować a nie wszystko.

Pojemniki na jedzenie

Jeśli nie będziemy chcieli każdego dnia pakować drugiego śniadania w papier albo w woreczek to warto będzie kupić śniadaniówkę a więc pojemnik na jedzenie i bidon na napój. Popularne są także metalowe butelki albo termosy. Pojemnik można kupić osobno albo zakupić cały zestaw składający się z kilku pojemników. Do takich pojemników składających się z kilku mniejszych elementów będzie można tam umieścić rożne rodzaje jedzenia.

Strój sportowy

W liceum tak zwany WF to przedmiot obowiązkowy, dlatego koniecznie trzeba kupić strój sportowy i odpowiednie buty. Jeśli uczeń ma zajęcia na basenie to będzie trzeba również zadbać o ten strój, który wykorzystuje się na basenie. Przydadzą się klapki, okulary do pływania, ręcznik.