Najnowsze artykuły

Geeks i Nerds: Zrozumienie różnicy...

Kiedy miałem jakieś dwanaście czy trzynaście lat, postanowiłem, że chcę zostać pisarzem. Wciąż pamiętam, jak siedziałem przy biurku w swoim pokoju...

Czytaj Więcej

Szkolne artykuł papiernicze i plastyczne - porady na tanie zakupy

Od kolorowych ołówków do tornistrów szkolnych, oszczędzaj pieniądze poprzez inteligentne zakupy.

Kiedy czegoś potrzebujesz to nie znajdziesz tego - być może to stwierdzenie odnosi się najbardziej do artykułów papierniczych. Bez względu na to, czy potrzebujesz materiałów piśmiennych na ostatnią chwilę, czy też Twoje dziecko potrzebuje nowego ołówka, może to być dość frustrujące, gdy nie masz odpowiednich materiałów we właściwym czasie. Oto jak możesz się upewnić, że tak się nigdy nie stanie, a posiadanie wszystkich artykułów jako rodzic ucznia też nie będzie cię kosztowało fortunę.

Krok 1. Zrób listę

Ważne jest, aby nie wejść na rynek bez listy - wszystko wygląda tanio! Tak więc, aby nie kupować niepotrzebnych rzeczy, ważne jest, aby przyjrzeć się corocznym wymaganiom dla swojego dziecka lub dzieci i zrobić listę wszystkiego, co będzie im potrzebne. Od największych zakupów, takich jak buty i tornistry szkolne, do najmniejszych, takich jak strugaczki, korektory czy ołówki, zrób szczegółową listę wszystkiego, czego potrzebujesz.

Zapoznaj się z wszelkimi notatkami, które szkoła mogła wysłać przed rozpoczęciem nauki, wyszczególniając wszystkie przedmioty, które mogą być potrzebne dziecku. Weź pod uwagę tyle, ile możesz i zrób wyczerpującą listę.

Krok 2. Sprawdź swoje zapasy

Nic nie kosztuje gospodarstwa domowego więcej, niż zdezorganizowane zapasy. Oczyść swój zapas artykułów papierniczych z ostatniego roku i usuń z niego przedmioty, które już posiadasz. Nigdy nie wiadomo, kiedy kupiłeś pudełko długopisów lub markerów, które chowały się w przytulnym kąciku w szafie.

Zobacz również: Rodzaje papieru do drukarek atramentowych

Krok 3. Udaj się do hurtowni

Podczas gdy zakupy w sklepie mogą być drogie to natomiast w hurtowni mogą sprawić, że proces ten będzie bardzo prosty, wszystko od koszul, książek i okładek do zeszytów kupowanych za jednym zamachem, może stać się tanie.

Krok 4. Wiedz, gdzie powinieneś zacząć

Ważne jest, aby nie próbować oszczędzać na dużych zakupach, które będą trwały przez długi czas. Odpowiednie buty szkolny powinny być wygodne i trwałe. To może być duży zakup. To samo dotyczy tornistrów szkolnych. Jeśli plecak nie jest mocny, może niepotrzebnie obciążać ramiona, plecy i szyję dziecka. Najlepiej jest wyznaczyć budżet na swoje wydatki, aby zostawić dużo więcej miejsca na duże zakupy.

Krok 5 Korzystaj z mediów społecznościowych i kupuj online

Możesz nie być technologicznie obytym rodzicem, ale to nie powinno powstrzymać cię od korzystania z ofert, które większość sklepów zaopatrzeniowych ma w tym sezonie. Sprawdź ich strony internetowe, aby wyszukać oferty.

Istnieje szansa, że rodzice sprzedają stare podręczniki lub dodatkowe materiały, które mogą kosztować Cię fortunę w sklepie. Jeśli już zaprzyjaźniliście się z rodzicami w klasie Waszego dziecka, stwórzcie grupę aby kupować, sprzedawać lub nawet wymieniać się przedmiotami między sobą. Możecie również kupować rzeczy masowo lub pomagać sobie nawzajem w znalezieniu dobrych okazji.

Podążając tymi prostymi krokami, nie tylko będziesz w stanie spędzić o wiele mniej czasu w każdym sezonie powrotnym do szkoły, ale także zredukujesz stres związany z zakupami w ostatniej chwili.