Najnowsze artykuły

Jak wybrać pudełko śniadaniowe dla...

Nawet dla osoby dorosłej znalezienie dobrego pojemnika na jedzenie może być kłopotliwe a co dopiero w przypadku dzieci. Duża większość rodziców...

Czytaj Więcej

Czy warto kupić uczniowi zeszyty tematyczne?

Rozpoczyna się rok szkolny a to oczywiście czas, w którym trzeba będzie myśleć o wyprawce dla dziecka. Takim podstawowym elementem wyposażenia będą zawsze zeszyty. Każdemu z przedmiotów szkolnych powinien być przepisany inny zeszyt, który będzie pasował do rodzaju zajęć pod kątem tego jaka liniatura będzie tam zastosowana. Zeszyt ma spełniać nie tylko funkcje praktyczne, służyć notowaniu ważnych informacji w czasie lekcji czy robieniu zadań, ale ma być także wygodny w użytkowaniu i estetyczny. Dlatego warto zaopatrzyć dziecko w zeszyty tematyczne dedykowane poszczególnym przedmiotom szkolnym.

Czym wyróżniają się zeszyty tematyczne?

Zeszyty tematyczne wyróżniają się okładkami, które przedstawiają grafikę nawiązującą do danego przedmiotu. Na tego rodzaju zeszytach nadrukowana będzie nazwa zajęć szkolnych, dla których zeszyt jest przygotowany. Estetyczne, zabawne wzory na oprawach cieszą oko, coraz częściej są bardzo pomysłowe. Wysoka jakość nadruku oraz solidna oprawa sprawiają, że zeszyt wrzucony w czeluść plecaka będzie zachowywał swój wygląd przez cały okres jego użytkowania. Z pewnością tego rodzaju zeszyty docenią starsi uczniowie, którzy maja już w programie nauczania wiele różnych przedmiotów.

Zeszyty tematyczne dla ucznia – zalety użytkowania

Jednak podobne okładki sprawia, że można pomylić zeszyty w trakcie pakowania na kolejny dzień. Dlatego można takie okładki dodatkowo opatrzeć opisem, naklejką, dzięki temu będzie można łatwiej się w tym odnaleźć. Wystarczy, że uczeń rzuci okiem na taki zeszyt i już będzie wiedział jaki przedmiot ma w ręku. Zeszyty tematyczne wyróżniają się atrakcyjną estetyką dzięki czemu łatwiej się w nich odnaleźć. Tematyczne oprawki sprawiają, że codzienne pakowanie plecaka jest łatwiejsze. Podobnie oznaczane są również bruliony, które także przez uczniów są chętnie wybierane. Wśród dostępnych obecnie propozycji mamy także zeszyty, które otrzymują również twardą okładkę i dzięki temu zdecydowanie łatwiej zadbać o ich stan techniczny. Jednocześnie jednak musimy pamiętać, że wadą takich zeszytów będzie to, że okładka ma dużą objętość oraz dużą wagę.

Warto więc dobrze zastanowić się nad tym jaką okładkę będzie się wybierać. Każda z nich tak naprawdę ma swoje wady i zalety. Twarda lepiej chroni wnętrze, jednak jest ciężka gdy codziennie nosi się do szkoły bardzo wiele przedmiotów warto zadbać o to, by zeszyty nie stały się dla młodzieży nadmiernym obciążeniem.. Dlatego warto zastanowić się dobrze nad tym co wybieramy. Rozwiązaniem może być wybór zeszyty z twardą okładką do tych przedmiotów, co do których wiemy, że takie zeszyty będą bardzo często użytkowane. Natomiast jeśli przedmiot rzadziej występuje w planie zajęć to w takiej sytuacji postawić na miękką okładkę. Zeszyty są nam również proponowane w różnych rozmiarach, co przy ich zakupie także warto brać pod uwagę. W przypadku szkoły podstawowej najlepsza opcja będzie wybór takich, które maja rozmiar A5. W starszych klasach dzieci chętnie sięgają po zeszyty w większym formacie i o większej objętości.