Najnowsze artykuły

Geeks i Nerds: Zrozumienie różnicy...

Kiedy miałem jakieś dwanaście czy trzynaście lat, postanowiłem, że chcę zostać pisarzem. Wciąż pamiętam, jak siedziałem przy biurku w swoim pokoju...

Czytaj Więcej

Najlepszy piórnik – z wyposażeniem czy bez?

Dla dziecka kupowanie piórnika to przyjemność. Jednak nie dla rodzica siedmiolatka, który staje przed koniecznością wyboru jednego z tysięcy dostępnych produktów. Jaki z nich będzie najlepszy? Z wyposażeniem czy bez tego wyposażenia? Jaka wielkość, waga, forma, rozmiar, kształt. Tych możliwości w sklepach jest ogrom. Przygotowaliśmy specjalne podpowiedzi, dzięki którym uda się wybrać najlepszy piórnik dla młodszego i starszego dziecka.

Na początku trzeba zapoznać się z wzornictwem, bo tutaj są wskazówki takie same dla piórników z wyposażeniem oraz bez niego. W sprzedaży są produkty na licencji bajek, filmów, książek, z grafikami ale również z takimi, które maja uniwersalne wzory graficzne. Przedszkolaki, które szykują się do szkoły po raz pierwszy najczęściej wybierają takie z bajkowymi wzorami. Często okazuje się, że wyrastają szybko z takiego piórnika, a jeśli jest on dobrej jakości powinien przetrwać kilka lat. Dobrze będzie jeśli jego wygląd pozwoli nosić go przez przynajmniej 3 klasy. Jednocześnie warto działać tak, by dziecko mogło współdecydować. Jeśli będzie mogło wybrać swoje rzeczy poczuje większa radość, ale jest także szansa na to, że będzie o taka rzecz bardziej dbało. Dlatego jeśli okaże się, że wymarzony piórnik to taki z Krainą Lodu czy np. samochodzikami Hot Wheels to warto się na to zgodzić.

Piórnik z wyposażeniem dla niezdecydowanych

Z jednej strony piórnik z wyposażeniem to zachęta, by dobrze rozpocząć przygodę ze szkołą, z drugiej jednak pułapka, bo bardzo duży wybór różnych akcesoriów, jakie znajdą się w takim piórniku może się okazać kłopotliwy. Przy wyborze takiego piórnika należy wykazać się starannością, by spośród licznych dostępnych produktów znaleźć taki jaki jakościowo będzie na odpowiednim poziomie. To kluczowa sprawa, ponieważ dzięki temu będzie można oczekiwać, że nie tylko taki piórnik będzie dobrze wyglądał, ale jednocześnie będzie równocześnie będzie to również taka propozycja, co do której będziemy mieli gwarancję, że piórnik będzie trwały i jego wyposażenie dłuższy czas posłuży dziecku.

Piórnik bez wyposażenia

To takie rozwiązanie, które najczęściej wybierane jest przez starszych uczniów, którzy już doskonale wiedzą co powinni ze sobą do szkoły nosić. W starszych klasach może się bowiem okazać, że kredki już nie będą potrzebne, ale przyda się cyrkiel, potrzebny będzie zestaw linijek. Dlatego dziecko wiedząc już co wykorzystuje w trakcie nauki w szkole, może zestawić piórniku dokładnie takie wyposażenie, które będzie dla niego odpowiednie i będzie wiedział, że będzie to wyposażenie wykorzystywał.

Wybór dobrego modelu zaczynamy od maluchów, bo nie każdy piórnik bez wyposażenia będzie dobry. Dlatego warto postawić na saszetkę z wieczkiem, która może świetnie się sprawdzić, ponieważ dzięki jednej komorze dziecko nie będzie musiało martwić się o układanie przyborów w takim piórniku. Dzieci w pierwszych klasach często decydują się na piórnik rozkładany jak książka, jednak trzeba pamiętać, że w takim piórniku należy dbać o odpowiedni porządek. Rozwiązaniem dla starszych dzieci, które nie mają dużego wyposażenia będą tak zwane tuby, które maja nieduży rozmiar, wszystko umieszcza się tam w jednej komorze.