Najnowsze artykuły

Geeks i Nerds: Zrozumienie różnicy...

Kiedy miałem jakieś dwanaście czy trzynaście lat, postanowiłem, że chcę zostać pisarzem. Wciąż pamiętam, jak siedziałem przy biurku w swoim pokoju...

Czytaj Więcej

Przygotowywanie się do ukończenia studiów: Ważne rzeczy do zapamiętania

W końcu to zrobiłeś. Zdałeś test za testem, oddałeś wszystkie swoje zadania, czytałeś książki, których już nigdy nie przeczytasz, i zrezygnowałeś ze zbyt wielu wieczorów ucząc się wszystkiego, żeby dostać tę ważną kartkę papieru. Ale zanim podadzą ci zwiniętą kartkę, na którą tak ciężko pracowałeś, musisz najpierw przejść przez dzień ukończenia studiów. Dzień ukończenia studiów jest prawdopodobnie jednym z najbardziej pamiętnych i stresujących dni w życiu każdego człowieka. Jest mnóstwo planowania, które zdarza się na wiele miesięcy przed nadejściem wielkiego dnia i jest jeszcze praca do zrobienia na wiele innych rzeczy, aby upewnić się, że jesteś nawet może przejść przez ten etap, jak składanie tych aplikacji na studia, wnioski o stypendium, studiowanie do egzaminów końcowych, i nadal coraz regularne zadania wykonywane. W ciągu najbliższych kilku miesięcy będzie wiele rzeczy na twoim talerzu, ale z dobrą listą kontrolną, będziesz dobrze przygotowany na długo przed nadejściem wielkiego dnia i będziesz mógł przejść przez ten etap z pełną pewnością siebie. Pierwsza rzecz. Pierwsza rzecz: Niech te oceny

Możesz zignorować dzień ukończenia studiów, jeśli nie włożysz w to ciężkiej pracy, by się tam dostać. Wiem, wiem. Ta poduszka czuje się naprawdę dobrze rano i ciężko jest wstać z łóżka, ale rezygnacja z kilku godzin snu to niewielka cena, którą trzeba zapłacić, aby zapewnić sobie ten cały ważny dyplom ukończenia szkoły średniej.

Bez względu na to, czy odrabiasz pracę domową, odrabiasz testy, robisz quizy, czy po prostu dostajesz tę naprawdę łatwą ocenę z uczestnictwa, twój ostatni rok jest rokiem, w którym liczy się każda wysoka ocena. Jeśli jesteś jednym z wielu licealistów z aspiracjami, aby iść do wielkiej uczelni, wiesz bardzo dobrze, że świetne stopnie stają się ważne w sekundę, kiedy zostałeś świeżo upieczonym studentem. Chociaż nigdy nie jest za późno, aby uzyskać te oceny w górę, początek starszego roku jest czas, aby schować się w dół i uzyskać swoje oceny w górę i pracować do wysokiej średniej punktowej.

Ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, które rodzaje zadań ważą więcej na Twoim GPA niż inne zadania. Zazwyczaj egzaminy, długoterminowe projekty i testy są znacznie ważniejsze niż praca domowa, ale to nie czyni pracy domowej mniej ważną. Więc, nie odkładaj tego naprawdę skomplikowanego projektu do ostatniej chwili. Prokrastynacja nigdy nie jest dobrym pomysłem, chyba że jesteś typem osoby, która pracuje lepiej pod presją. Upewnij się tylko, że wszystko zaplanowałeś, jeśli masz zamiar pracować w ten sposób.

Upewnij się, że zawsze jesteś świadomy swojego GPA przez cały rok. Często rozmawiaj ze swoimi nauczycielami i zobacz, gdzie jesteś pod względem naukowym. Jeśli uważasz, że twoja ocena może być lepsza, zapytaj nauczyciela, czy są jakieś sposoby, aby podnieść go z dodatkowymi zaliczeniami lub być może być w stanie powtórzyć test lub quiz. Twoje GPA jest bardzo ważne, jeśli masz nadzieję na ukończenie studiów magna cum laude lub summa cum laude. W większości absolwentów, ci, którzy ukończyli studia na tych najlepszych miejscach, często będą nagradzani jako pierwsi podczas ich ukończenia, ponieważ jest to wysoki zaszczyt i duże osiągnięcie. Wygląda to również fantastycznie na zapisie z college'u. Rozważ swój pakiet dyplomów ukończenia studiów

Szkoły zazwyczaj współpracują z firmą, która specjalizuje się w zdobywaniu dyplomów, aby pomóc zapewnić studentom wszystko, czego będą potrzebować na swój wielki dzień. Będą oferować szereg pakietów w różnych przedziałach cenowych. Taniejsze pakiety mają podstawowe potrzeby, takie jak kartki z zaproszeniami, a może nawet książka pamięci. Droższe pakiety mogą zawierać dodatki, takie jak niestandardowe kubki stacjonarne, kubki na zamówienie i inne drobiazgi, których tak naprawdę nie potrzebujesz, ale które są miłe dla tych, którzy chcą naprawdę zapamiętać swój wielki dzień.

Należy jednak pamiętać, że nawet podstawowe pakiety z dyplomami dla niektórych z tych firm mogą być dość drogie. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie, co oferuje pakiet podstawowy i sprawdzenie, czy możesz dostać te same przedmioty za dużo taniej w innych miejscach. Na przykład, jeśli jesteś artystą, możesz stworzyć swoje własne zaproszenia, które wyglądają o wiele lepiej niż te, które kupowałbyś w pakiecie.

Jeśli jesteś zainteresowany utrzymaniem swojej czapki i sukni, niektóre firmy mogą sprzedać Ci je po wyższej cenie niż gdybyś po prostu wynajmował je na noc. Jeśli jednak chciałbyś kupić własny czapkę i suknię, aby je zatrzymać, zacznij rozglądać się na początku ostatniego roku. Jeśli będziesz zbyt długo czekać, podaż w wielu miejscach będzie ograniczona, a ceny znacznie wzrosną. Zawsze możesz wynająć jedną od innej firmy, jeśli nie chcesz wynajmować jej od firmy współpracującej z Twoją szkołą.

Przede wszystkim należy pamiętać, że rok szkolny może bardzo szybko stać się bardzo kosztowny. Są imprezy sportowe, na które będziesz chciał pójść, tańce, imprezy, imprezy specjalne, wycieczka do klasy seniorów i wiele innych rzeczy, na które będziesz musiał przeznaczyć budżet. Wyślij swoje zaproszenia

Mniej więcej w połowie roku powinieneś zacząć wysyłać zaproszenia do przyjaciół, rodziny i każdego, kto chciałby być na studiach. Jeśli Twoja klasa seniorów ma sponsora, upewnij się, że zapytasz ich, ile osób będziesz mógł zaprosić na uroczystość, ponieważ niektóre szkoły średnie pozwalają uczniom na zaproszenie tylko tylu przyjaciół i krewnych na jednego ucznia. Najlepiej jest dać osobom, które zamierzasz zaprosić, co najmniej trzy lub cztery miesiące wcześniej, aby mogły zaplanować uczestnictwo w uroczystości. Dzięki temu ludzie będą mogli wziąć czas wolny od pracy w razie potrzeby i zorganizować sobie podróż, jeśli będą musieli przyjechać spoza miasta.

Twoje zaproszenia mogą być wykorzystane albo na uroczystość, albo jako zaproszenia na spotkanie rodzinne, jeśli twoja rodzina urządza przyjęcie na twoją cześć. To wszystko zależy od tego, ile osób możesz zaprosić na daną uroczystość. Jeśli ograniczysz się tylko do rodziców i dwóch innych gości, nie powinieneś obiecywać ludziom, że będą mogli zobaczyć, jak przechodzisz przez scenę, kiedy mogą nie być dopuszczeni. Upewnij się więc, że Twoje zaproszenia są konkretne i nie zawierają żadnych obietnic, których nie możesz dotrzymać.

Oczywiście, gdy już wydasz te wszystkie pieniądze na pakiet dyplomowy oraz czapkę i suknię, będzie to trochę frustrujące i rozczarowujące, jeśli nie ukończysz studiów z powodu złych ocen. Więc, upewnij się, że trzymasz się tego. Część łatwa: Zrób kilka wspomnień

Ostatni rok to nie tylko wypełnianie aplikacji, testów, projektów i nudnych rzeczy. Twój ostatni rok liceum, poza college'm, to całkiem przyjemny czas w twoim życiu.

Zanim dojdziesz do seniora, zgromadzisz większość potrzebnych Ci punktów i będziesz miał czas na zajęcia, które rzeczywiście chcesz wziąć (czasami), które mogą być całkiem fajne. Być może nigdy nie miałeś czasu na zajęcia teatralne lub muzyczne, ponieważ byłeś obciążony pracą naukową, ale teraz możesz. Niektóre zajęcia mogą polegać bardziej na faktycznym uczestnictwie w nich niż na wykonywaniu zadań, co może być dla ciebie mile widzianą ulgą, jeśli masz napięty plan zajęć.

Tworzenie wspomnień powinno być dużą częścią ostatniego roku. Poświęćcie czas na wszystkie mecze piłkarskie, a zwłaszcza na powrót do domu. Idźcie na tyle tańców, ile możecie i idźcie na kilka imprez; zawsze pamiętajcie, by postępować odpowiedzialnie. Wybierz się na kilka wycieczek z przyjaciółmi i zrób mnóstwo zdjęć i filmów. Prawdopodobnie będziesz mieć książkę pamięci, która pomoże Ci pokazać kilka ulubionych wspomnień z tego roku.

Wspomnienia są ważne, ponieważ istnieje duża szansa, że wiele osób, z którymi spotykasz się od kilku lat, prawdopodobnie pójdzie własną drogą. Po drodze będziesz chciał mieć zdjęcia i pamiątki z dobrych czasów, a książka pamięci to najlepszy sposób na przeżycie starych czasów. Uczynienie rzeczy oficjalnymi

Na dwa lub trzy miesiące przed zakończeniem roku szkolnego rejestrator Twojej szkoły może poprosić o podanie nazwiska, które chciałbyś mieć na dyplomie. Jeśli nie, możesz potrzebować czasu, aby je odwiedzić i upewnić się, że wydrukują właściwe imię i nazwisko. Istnieje szansa, że będziesz miał tylko jedną szansę, więc upewnij się, że będziesz miał czas, aby to zrobić, gdy nadarzy się okazja.

Jeśli otrzymałeś jakieś stypendium, upewnij się, że porozmawiasz ze swoimi doradcami, aby upewnić się, że zostaną oni ogłoszeni po ukończeniu studiów. Twoja szkoła może również zapytać, czy zostałeś przyjęty na jakąkolwiek uczelnię, do której będziesz uczęszczał i na jaki kierunek studiów się wybierasz. Jeśli należysz do jakiejkolwiek organizacji akademickiej, takiej jak dziesięciobój akademicki lub stowarzyszenie honorowe, poinformuj o tym również ich. Upewnij się, że ogłosisz wszystkie swoje osiągnięcia, ponieważ pracowałeś dla nich długo i ciężko.

Jest to również dobry moment, aby zacząć rozmawiać z wszystkimi nauczycielami i upewnić się, że twoje oceny są nadal na właściwej drodze do zaliczenia. Jeśli masz nadzieję na ukończenie studiów z wyróżnieniem, prawdopodobnie będziesz chciał wykonać dodatkową pracę zaliczeniową, jeśli chcesz podnieść swoje oceny tam, gdzie chcesz. Już prawie czas

Na miesiąc przed wielkim dniem, na pewno będziesz wiedział, czy będziesz przechodził przez scenę. Wyślij przypomnienia do wszystkich osób biorących udział w ceremonii ukończenia szkoły i upewnij się, że znają czas i miejsce. Jeśli ktoś potrzebuje biletów na imprezę, upewnij się, że odbierzesz je i dotrzesz do właściwych osób.

Upewnij się, że masz gotową czapkę i suknię. Firma, z którą współpracowała Twoja szkoła, powinna zająć się tym wszystkim za Ciebie i prawdopodobnie po prostu będziesz musiał je odebrać. Jeśli nie masz jeszcze czapki i sukni, na pewno musisz zacząć jej szukać już teraz, ponieważ może być już trochę za późno. Wyczyść suknię na sucho i przygotuj się na wielki dzień.

Jeśli twoja rodzina planuje imprezę po ukończeniu studiów, zacznij planować wszystko, czego będziesz potrzebować i upewnij się, że zapewnili miejsce na imprezę, jeśli jest to miejsce inne niż dom. Szkoły często wymagają, aby uczniowie uczestniczyli w próbie dyplomowej kilka razy, więc każdy wie, gdzie mają być w dniu ukończenia studiów. Nie opuszczajcie próby! Ważne jest, abyś dokładnie wiedział, gdzie usiądziesz i gdzie będziesz musiał być, zanim przejdziesz przez scenę. Nie zdziw się, jeśli twoja szkoła ogłosi, że jeśli nie pojawisz się na próbie, nie będziesz mógł przejść przez scenę. Pamiętaj, że logistyka na dzień ukończenia szkoły jest bardzo skomplikowana. Twoja szkoła ma wszystko zaplanowane, a ludzie, którzy się pojawiają, nie wiedząc co robić, po prostu spowalniają proces. Upewnij się tylko, że nie przegapisz próby i nie ryzykujesz, że nie przekroczysz linii mety. Dzień ukończenia szkoły

W końcu ci się udało. Twoje oceny są doskonałe (lub nie), zadeklarowałeś jakie imię chcesz umieścić na dyplomie, podałeś listę swoich nagród i szkół, a tort w recepcji jest gotowy do krojenia. Istnieje szansa, że będziesz wyczerpany psychicznie i emocjonalnie do czasu zakończenia dnia. Zapamiętajcie wszystko, czego was uczono na próbie i wszystko powinno być w porządku. Jeśli masz jakieś szarfy lub medale do noszenia w sukni, nie zapomnij ich założyć zanim przejdziesz przez scenę. Bardziej niż prawdopodobne jest, że będą nauczyciele i administratorzy, którzy pomogą ci, jeśli masz jakieś problemy. W zależności od wielkości klasy seniorów, ceremonia może trochę potrwać. Jeśli masz klasę seniorów z ponad kilkuset uczniami, będziesz czekał chwilę, jeśli twoje nazwisko zaczyna się na "Z". Na szczęście, gdy ostatnia osoba przekroczy scenę i przeniesiesz frędzel z jednej strony na drugą, Twoja czteroletnia podróż przez liceum w końcu się zakończy. Naprzód do college'u!